Regulamin zakupów.

1. Sklep prowadzony jest przez firmę ISS z siedzibą w Opolu przy ul. Głowackiego 25-27/4 na podstawie wpisu numer 33690 do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Opola.

2. Sprzedaż prowadzona jest wysyłkowo, a towar dostarczany jest pocztą lub kurierem, zgodnie z wyborem dokonanym przez Klienta. W przypadku wybrania opcji odbioru osobistego, o gotowości towaru do odbioru informujemy wcześniej telefonicznie oraz e-mailowo.

3. Zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem sklepu internetowego, e-mailem lub telefonicznie. Zamówienie musi zawierać poprawny adres oraz numer telefonu kontaktowego.

4. Ceny podane przy produktach są wiążące w momencie złożenia zamówienia. Wszystkie podane ceny są cenami brutto, zawierają podatek VAT. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen, przeprowadzania akcji promocyjnych i kończenia ich w dowolnym momencie.

Firma ISS jest płatnikiem podatku VAT, na życzenie wystawiamy faktury VAT. Celem otrzymania faktury prosimy o podanie danych do jej wystawienia w uwagach do zamówienia.

5. Do zapłaty za zamówiony towar doliczany jest koszt przesyłki według aktualnych cen przesyłek.

W przypadku nieodebrania przesyłki nadanej dla Klienta, Zamawiający jest zobowiązany do pokrycia kosztów jej nadania (zgodnie z cennikiem przesyłek) oraz kosztów zwrotu przesyłki przez przewoźnika do nadawcy: w wysokości aktualnego kosztu nadania przesyłki płatnej z góry.

6. Realizację zamówienia na adresy zagraniczne realizowane są tylko po otrzymaniu płatności z góry.

7. Szczegóły zamówienia (rodzaj i liczba towarów, adres dostawy, forma płatności) są rejestrowane w momencie składania zamówienia. Konsument może zmienić, anulować bądź wstrzymać realizację zamówienia do momentu wysłania przesyłki poprzez kontakt z firmą ISS.

8. W przypadku braku możliwości zrealizowania zamówienia (brak towaru, inne przyczyny), firma ISS niezwłocznie poinformuje klienta o tym fakcie, a ewentualna przedpłata zostanie zwrócona na wskazany rachunek bankowy.

9. Konsument ma prawo do zwrotu towaru. Warunkiem jest poinformowanie firmy ISS o chęci zwrotu (e-mailem lub listownie) w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki, a następnie bezzwłoczne odesłanie towaru w stanie nienaruszonym (produkt nowy, nieużywany), wraz z metkami dołączonymi do towaru oraz paragonem. Zapłatę za towar zwracamy niezwłocznie po otrzymaniu przesyłki na wskazany rachunek bankowy. Wysyłka następuje na koszt Zamawiającego. Koszty przesyłki nie podlegają zwrotowi. Nie przyjmujemy przesyłek za pobraniem lub wysłanych na koszt odbiorcy. Prosimy umieścić numer zamówienia w lewym górnym rogu koperty/paczki. Wzór odstąpienia od umowy.

Uwaga: nadanie towaru przesyłką zwykłą nie jest bezpieczne, sugerujemy skorzystanie z przesyłek rejestrowanych: poleconych lub paczek. Informujemy, iż prawo do zwrotu towaru, zgodnie z zapisami polskiego prawa, przysługuje konsumentom, czyli klientom indywidualnym. Nie dotyczy ono transakcji zakupu zawieranych przez firmy i organizacje, zamówień hurtowych czy realizowanych na specjalne zlecenie. Zwrotom nie podlegają ponadto produkty spersonalizowane (np. odzież z nadrukiem na życzenie Klienta) oraz rozpakowane z folii wydawnictwa audiowizualne (DVD).

10. Reklamacje należy składać pisemnie (e-mailem lub listownie). Zostaną one rozpatrzone najpóźniej w ciągu 14 dni od ich wpłynięcia. Reklamacja powinna zawierać opis wady (jej rodzaj i okoliczności powstania) oraz zakres żądań. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji i braku możliwości usunięcia wady, firma ISS wymieni uszkodzony towar na pełnowartościowy lub zwróci zapłatę. W przypadku uznania reklamacji, dokonujemy również zwrotu kosztów odesłania towaru do nas - w oparciu o aktualny cennik Poczty Polskiej dotyczący priorytetowych przesyłek poleconych lub paczek pocztowych, bez usług dodatkowych (np. potwierdzenie odbioru itp.).

W przypadku odesłania towaru w inny sposób, w szczególności firmami kurierskimi lub innymi usługami transportowymi, zwracamy cenę odesłania produktu liczoną na podstawie wagi według cennika Poczty Polskiej. Uwaga: nie przyjmujemy przesyłek wysłanych za pobraniem lub na nasz koszt. Wszelkie należności regulujemy przelewem bankowym.

Zgłoszenia dotyczące otrzymania niekompletnego zamówienia rozpatrywane będą tylko po odesłaniu przesyłki w oryginalnym opakowaniu - w tym samym, które zostało użyte do wysyłki przez ISS - wraz z całą otrzymaną zawartością (produkty, ich opakowania jednostkowe, materiały reklamowe, wypełnienie paczki, inne).

Reklamacje ilościowe powinny być składane niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia, najpóźniej siódmego dnia roboczego po dostarczeniu przesyłki.

Reklamacje jakościowe prosimy składać niezwłocznie po stwierdzeniu usterki/wady. Również bezzwłoczne odesłanie reklamowanego towaru pomoże sprawnie obsłużyć zgłaszany problem.

11. W przypadku zaginięcia (zagubienia/zniszczenia przesyłki przez przewoźnika) towaru firma ISS zwraca dokonaną przedpłatę. Zwrot wpłaconej kwoty poprzedza proces reklamacyjny w firmie transportowej (pocztowej lub kurierskiej) i następuje po otrzymaniu pisemnej odpowiedzi potwierdzającej fakt zaginięcia przesyłki. Reklamację składa firma ISS na wniosek (zgłoszenie faktu nieotrzymania paczki) zamawiającego. Czas rozpatrzenia reklamacji zależy od przewoźnika wykonującego usługę dostawy towaru.

12. Dane klientów są bezpieczne. Zgodnie z ustawą "O ochronie danych osobowych", zobowiązujemy się do ochrony danych osobowych naszych Klientów. Zgodnie z zapisami ustawy Klient ma prawo wglądu w swoje dane, ich poprawiania lub usunięcia z naszej bazy danych. Dane osobowe nigdy nie są udostępniane żadnym osobom lub podmiotom trzecim i służą wyłącznie do prawidłowej realizacji zamówień dokonywanych w naszym sklepie.