Nowe koszulki reprezentacji

Część fanów i komentatorów narzeka, że „nowe stroje niewiele różnią się od poprzednich”. Trzeba sobie powiedzieć, że czas rewolucji się skończył i nie ma w tym nic złego. Niespodzianki znajdują zwykle więcej krytyków niż zwolenników. Same zmiany, w istocie często kosmetyczne, są natomiast wynikiem mody, kontraktów, procesu produkcyjnego oraz cyklu imprez sportowych.

Kluby, federacje i producenci starają się przygotować na nowy sezon, na nowy turniej, nowe stroje, aby tworzyć „nową historię”, nowe sukcesy i oczywiście liczyć przy tej okazji na wsparcie ze strony fanów, którzy zaopatrując się w nowe koszulki współuczestniczą w budowaniu projektu.

Jakie zatem będą nowe stroje reprezentacji Polski na Euro 2016? Klasyczne. Wersja podstawowa biała z czerwonym uzupełnieniem, wersja alternatywna odwrotnie. Firma Nike jak do tej pory zastosuje w koszulkach Polski technologię nowoczesnego oddechowego poliestru sportowego Dri-Fit. Na koszulkach, po kompromitacji sprzed Euro 2012, bez wątpliwości znajdzie się polski herb na piersi (jest to zresztą od niedawna wymóg już ustawowy).

Koszulki Polski 2016 odpowiadają wymaganiom współczesnego sportu jak i mody. Poniżej można zobaczyć jak stroje kadry ewoluowały przez lata, wraz z rozwojem piłki nożnej, jak i technologii odzieży.

koszulki-polski-na-przestrzeni-lat